O mnie

Nazywam się Justyna Jannasz, jestem psychologiem, od 2010 r. pomagam rodzinom osób uzależnionych poradzić sobie z sytuacją, w jakiej się znalazły.

Na zjawisko współuzależnienia zwróciłam uwagę gdy sama w swojej rodzinie miałam z nim kłopoty. Poradziłam sobie. To dawne czasy. Potem zapragnęłam pokazać innym, jak mnie samej udało się uwolnić, a gdy zaczęłam rozmawiać, zdobywać wiedzę, a później udzielać konsultacji, okazało się, że wiele można jeszcze zrobić. Zainwestowałam w wykształcenie i własną terapię, poświęciłam wiele własnego czasu na praktykę. Wreszcie podjęłam profesjonalne studia na uniwersytecie SWPS w Warszawie i uzyskałam tytuł magistra psychologii ze specjalnością psychologia kliniczna. To na pewno jeszcze nie koniec mojego rozwoju, ale teraz mnie macie do swojej dyspozycji 🙂 

Bardzo dziękuję wszystkim osobom, które się do mnie zgłaszają, zadają pytania, dzielą się swoimi doświadczeniami. Szczególnie dziękuję wszystkim tym, którzy kupują moje e-booki i szkolenia, gdyż to umożliwia mi dalsze prowadzenie tej działalności. Ani ja, ani osoby, które mi pomagają, nie korzystamy z żadnego dofinansowania publicznego, państwowego, grantów, stypendiów, funduszy ani darowizn. Jeżeli więc chcecie, żeby ten projekt się rozwijał i żeby osoby pracujące przy nim mogły poświęcić na niego więcej czasu – kupujcie co Wam potrzebne i informujcie inne osoby, którym pomoc może się przydać 🙂 Cały czas dbam jednak i o to, żeby osoby, które nie mają możliwości korzystać z pomocy odpłatnie, nie pozostały bez opieki. Część propozycji jest więc płatna, część bezpłatna. I zawsze tak będzie. 

To, o czym piszę na tej stronie, to moje przemyślenia lub interpretacje tego, co słyszałam lub czytałam na ten temat. Nieraz o tym samym każdy mówi trochę inaczej. Cały czas się uczę i staram się nie mówić o rzeczach, których nie rozumiem. Moja wiedza i doświadczenie stale rosną. Jeśli proponuję jakieś rozwiązania, staram się je najpierw przetestować na sobie. Cały czas czytam, słucham i rozmawiam. Proszę jednak, traktuj moje wypowiedzi jako moje własne, prywatne opinie, masz prawo się z niektórymi z nich nie zgadzać.

Dotyczy to także proponowanych przeze mnie ćwiczeń. Jeżeli byłeś/byłaś kiedykolwiek poddany(a) leczeniu psychiatrycznemu lub jesteś aktywnym uzależnionym, czy przyjmujesz jakieś leki, zapytaj terapeutę, czy możesz je wykonywać. Jeśli masz wątpliwości – skonsultuj się z doświadczonym terapeutą.

Moje teksty również podlegają prawu autorskiemu i jeśli chcesz je cytować to bardzo proszę, ale podaj linka do bloga.

Zależy mi na tym, by osoby komentujące moje wypowiedzi, czy w jakikolwiek sposób  kontaktujące się ze mną czuły się bezpiecznie, sama też jestem na to bardzo wyczulona. Nikomu nie udostępniam ani w inny sposób nie wykorzystuję Twoich danych, nawet jeśli je podasz.

Pozdrawiam Cię bardzo serdecznie, dziękuję za odwiedziny na tej stronie i za wszelkie komentarze.

JJannasz_web_13
Justyna Jannasz