Aktualności – grupy, warsztaty, kursy i inne newsy

Kochane dziewczyny i chłopaki!

Dzisiaj garść informacji o nowych miejscach, gdzie są przyjaźni ludzie i gdzie można znaleźć pomoc, wiedzę oraz wymienić się wsparciem. Więcej informacji o miejscach, gdzie można szukać pomocy, znajdziesz w odpowiednim miejscu na prawym pasku tego bloga. Zobacz, nie jesteś sam(a)!

[protected]1. Białystok – grupa samopomocowa dda/ddd w każdy wtorek miesiąca o godz 18:00, w Klubie Azyl ul. Mieszka I 8c.

2. Warszawa – Fundacja CEL zaprasza w czerwcu 2012 do udziału w grupie dla kobiet doświadczających przemocy, fizycznej, psychicznej, ekonomicznej „Małymi krokami do wielkich zmian” Więcej informacji tutaj.

3. Gdańsk – Centrum Praw Kobiet organizuje 2 czerwca i 9 czerwca 2012 warsztat na temat budowania niezależności ekonomicznej dla kobiet. Więcej informacji tutaj.

4. Warszawa (znów) – Ośrodek Terapii Uzależnień Olcha prowadzi Warsztatową Grupę Wsparcia (trening zachowań konstruktywnych) – zajęcia odbywają się co dwa tygodnie we wtorki lub środy w godzinach od 17-tej do 21-ej. Celem terapii uzależnienia jest utrzymywanie abstynencji. Tradycyjny program koncentruje się na pracy nad motywacją pacjentów – dostarczaniem informacji na temat skutków picia, brania, czyli uczy, dlaczego nie powinni używać alkoholu, czy brać narkotyków. Proponujemy naszym pacjentom program, który uczy jak żyć żeby nie pić i nie brać. Dlatego też, aby ten cel osiągnąć potrzebne są różne umiejętności. Kontakt: osrodek@olcha.waw.pl

5. Zachęcam też Was do słuchania czwartkowej audycji w Radio Podlasie o 21:45. Można się podłączyć online wchodząc tutaj i klikając ikonę „online” w prawym górnym rogu.

6. Ktoś pytał o grupę wsparcia w godzinach przedpołudniowych, ze względu na pracę po południu. Myślę, że jest więcej osób, które tego potrzebują. Może ktoś zna taką grupę? Poproszę o info w komentarzu.

To na dzisiaj tyle wieści.
Jeżeli wiecie o innych ciekawych inicjatywach pomocnych dla osób współuzależnionych i uzależnionych – zarówno płatnych, jak i bezpłatnych, proszę dopisujcie się, zwłaszcza jeżeli macie jakieś doświadczenie w kontaktach z tymi miejscami i możecie przekazać o nich swoją opinię.

Pozdrawiam Was serdecznie,
Justyna
[/protected]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *