Dzień przeciw przemocy wobec kobiet

Dzisiejszy dzień, 25 listopada, jest Międzynarodowym Dniem Przeciw Przemocy Wobec Kobiet. Wiele organizacji podejmuje w tym czasie działania mające na celu wsparcie kobiet, które doznają przemocy, szczególnie we własnym domu.

„Każdego roku ok. 800 tys. kobiet w Polsce doświadcza przemocy, ok. 150 ginie w wyniku tzw. nieporozumień domowych. Nasz sprzeciw wobec przemocy i solidarność z kobietami, które jej doświadczają może tę sytuację zmienić” – czytamy na stronie Fundacji Feminoteka .

Obejrzyj film promocyjny kampanii:

Wczoraj, czyli 24 listopada ruszyła ogólnopolska kampania skierowana przeciwko przemocy wobec kobiet, Avon kontra przemoc, której Feminoteka jest patnerką. Kampania ma na celu przeciwdziałanie przemocy wobec kobiet (fizycznej, psychicznej, seksualnej i ekonomicznej).

Avon sprzedaje bransoletki i naszyjniki z poziomą ósemką – symbolem nieskończoności i jedności kobiet na całym świecie. Partner akcji – Fundacja Feminoteka – prowadzi telefon zaufania, udziela porad i pomocy gnębionym kobietom. Pomysł jest taki, by dotrzeć z pomocą tam, gdzie na ogół ona nie dociera, czyli poza granice wielkich miast. Avon zamierza zrobić z tego stałą akcję na wiele lat, podobną do różowej wstążeczki – na moje oko całkiem sensownej i skutecznej.

Telefon do Feminoteki, pod którym można uzyskać pomoc to
0 789 30 65 66.
Można pogadać, umówić się na spotkanie z prawnikiem lub psychologiem i dowiedzieć się, co robić.

Najbliższe 16 dni, aż do 10 grudnia, kiedy to obchodzony jest przez UNESCO Dzień Praw Człowieka, poświęconych jest przeciwdziałaniu przemocy, zresztą niezależnie od płci.

Cieszę się bardzo, że jest coraz więcej miejsc, gdzie można uzyskać pomoc i że ludzie, którzy chcą coś dobrego dla innych zrobić są do tego zachęcani.

Ci którzy doświadczają przemocy mają okazję zrozumieć, że nie są sami – czasem naprawdę wystarczy wyciągnąć rękę po pomoc, tylko trzeba wiedzieć do kogo się zwrócić i mieć kilka takich możliwości.

A więc, moja propozycja to – skorzystaj i podaj dalej!
Przekaż informację o tej akcji znajomym kobietom, warto żeby o tym wiedziały.

Inną akcją, o której wiem, jest akcja Zero tolerancji dla przemocy wobec kobiet, w którą angażuje się Centrum Praw Kobiet, organizacja, która udziela kobietom pomocy.

Jeżeli wiesz, gdzie można uzyskać sensowną pomoc w sytuacji przemocy – podziel się w formie komentarza.

Serdecznie Cię pozdrawiam
Justyna
Chcesz wiedzieć więcej o współuzależnieniu?
www.pelniazycia.pl

One Response so far.

  1. nina pisze:

    Mam nadzieję, ze taki dzień będzie co dzień. Przemoc w jakiejkolwiek postaci nie powinna mieć miejsca i powinniśmy jej przeciwdziałać. Żeby uzmysłowić sobie ogrom katuszy i niesprawiedliwości można przeczytać sobie chociażby książkę pt. „Zbrodnie Josefa Fritzla-analiza faktów” Marsh i Pancevskiego. Są to straszne fakty,ale może szokiem zmobilizujemy się do działań w pomocy ofiarom przemocy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *