Mamy nie ma w domu…

sadboyMam 14 lat, moja mama miesiąc temu wyszła z leczenia zamkniętego, teraz nie pije jeździ ciągle gdzieś po mitingach z dwoma przyjacielami jak ich nazywa, a ja siedzę sam w domu i już nie mam siły na mamę. Gdzie szukać mam pomocy???

Witaj!
Masz różne możliwości. Generalnie nie wolno zostawiać młodych ludzi do 15 roku życia bez opieki i utrzymania, to jest prawnie zakazane. Jeżeli masz kontakt ze swoją mamą, przypomnij jej o tym. Być może się zreflektuje i wróci do domu. Mam nadzieję, że tak się to skończy.. Jeśli nie, szukaj innych możliwości.

Jeżeli masz kogoś dorosłego, kogo uważasz za przyjazną i rozsądną, ciepłą osobę, do której masz zaufanie, najlepiej powiedz najpierw o swoim problemie tej osobie. Może jest ktoś taki w rodzinie, z kim mógłbyś zamieszkać. Może babcia? Ciocia? W ogóle, nawet przejściowo, dobrze mieć kogoś dorosłego, z kim można pogadać i kto po prostu umie dodać otuchy.

A jeżeli kogoś takiego nie ma, być może lepiej byś się czuł w ośrodku opiekuńczym niż sam w domu? Do tego potrzebna jest interwencja sądu, a to oznacza, że ktoś dorosły musiałby Ci pomóc w załatwieniu tego. Może ktoś zaufany w szkole? A jeśli nie, to w każdym mieście jest Ośrodek Pomocy Społecznej, gdzie też doradzają i pomagają. Gdyby i to nic nie dało, zadzwoń do Fundacji Dzieci Niczyje, która prowadzi telefon zaufania nr 116 111, na pewno coś wymyślą.

A jeżeli jest Ci niewesoło i samotnie i nie ma z kim pogadać, odezwij się do nas tu na stronie.

Trzymaj się cieplutko,
Justyna

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *