Trudne budowanie bliskości

„Witam Panią ostatnio dużo czytałem o leku przed bliskością podejrzewam ze moja kobieta ma ten problem nie chce się rozpisywać o jej wyczynach, które bardzo mnie bolą (oczywiście mogę się mylić) chodzi mi o to jak człowieka z tym problemem namówić do odwiedzenia specjalisty jak rozmawiać.
PS. Tak mnie rani chce bliskości i co jakiś czas odpycha w bezwzględny sposób więc poszedłem do psychologa żeby sprawdzić czy może jest coś nie tak ze mną.”

Zapraszam zatem do rozmowy na temat bliskości i jej braku!
Odnosząc się do powyższego listu muszę przyznać, że nie bardzo rozumiem, dlaczego pytasz mnie o problemy swojej kobiety, a nie o swoje własne. Na ogół jest tak, że zanim wyślemy partnera do specjalisty warto samemu się zastanowić nad sobą, a może nawet udać się do specjalisty 🙂 Dlatego dobrze zrobiłeś kierując się właśnie tam. Szkoda że nie piszesz, co z tego wynikło, choć oczywiście masz prawo do zachowania tego w tajemnicy. A jednak…
Skoro nie wiesz jak rozmawiać ze swoją kobietą, jeżeli jedyne, co udało Ci się wymyślić, to żeby WYSŁAĆ ją do specjalisty, to ja się zaczynam zastanawiać, że może oboje macie podobny problem. Może trochę z komunikacją? Może trochę z bliskością? Być może więc, jeśli popracujesz odrobinę nad sobą, zaczniesz rozmawiać ze swoją Partnerką i być bliżej niej. A wtedy być może Ona zbliży się do Ciebie?
Jeśli się mylę, proszę sprecyzuj, o co chodzi.

A pozostałe osoby, które również mają problemy z bliskością, zapraszam do dyskusji.

Pozdrawiam Was serdecznie z zachmurzonego Oxfordu
Justyna

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *