Uwaga na oszustów!

Znacie chociaż mniej więcej historię Kalibabki i innych oszustów miłosnych tego typu, prawda?

Przyczepiali się do kobiet i udawało im się nimi manipulować jak chcieli. Na ogół chodziło o kasę, nieraz grubą. Chociaż o uczuciach wiele mówili – pewnie więcej niż przeciętny normalny i zdrowy facet – i obiecywali dozgonną miłość i góry złota, tak naprawdę mieli gdzieś uczucia swoich wybranek i potrafili wycyckać je do ostatniego grosika, cynicznie, bez skrupułów.

Ale historia opisana dziś (13.08.09) w Dużym Formacie to już absolutny hicior! Artykuł „Kocham Cię. Zabijmy męża” na razie dostępny jest tylko w postaci papierowej, od niedzieli zostanie umieszczony także na stronie Gazety Wyborczej.  Polecam go w szczególności osobom, które wciąż zastanawiają się, po co komu praca nad poszerzaniem świadomości siebie, po diabła zastanawiać się nad tym, co się czuje i do czego niby branie odpowiedzialności za swoje życie, wsparcie ze strony grupy życzliwych i bezinteresownych osób oraz niezależne myślenie mogą się w ogóle przydać.

Otóż niezależnie od tego, czy jesteś bogata, czy biedna, młoda, czy w wieku ustabilizowanej młodości, zdrowa, czy chora, żoną alkoholika czy samotną lwicą biznesu, albo zwykłą żoną normalnego męża, czy jesteś wreszcie samym mężem, a może jeszcze dzieckiem lub nastolatkiem, możesz stać się ofiarą firmy wysyłającej wiadomości smsem i zachęcającej do udzielenia odpowiedzi. Dla facetów są gry (wygraj BMW) i pornogadki. Dla kobiet – gry (wygraj BMW), wróżki i smski typu „ktoś cię zdradza – dowiedz się prawdy”. Trafiają w czułe punkty. Ich celem jest jedynie to, byś odesłał/a smska zwrotnego za jedyne 2,44 zł. Wystarczy raz coś odesłać, żeby słali zachęcające przypominajki w kółko. A jak trafią na podatny grunt – numerolożka staje się nagle stęsknionym kochankiem, który obiecuje cuda, zabawia, adoruje, no i śle smsy…

Wspomniany przeze mnie artykuł opisuje nie tylko działanie takiej firmy (absolutnie legalne), lecz również to, do jakich metod uciekają się jej pracownicy, żeby uzyskać odsyłkę wielu, wielu smsków, oczywiście po 2,44.  Konkretnie mówiąc – podrywają przez telefon. Póki co, była mowa o paniach, wspomniany był też przypadek geja (udawany), ale myślę że każdego będą próbowali naciągnąć. Ludzie potracili wiele tysięcy złotych w ten sposób, 6000 zł przez cztery miesiące – tyle kosztował romans głównej bohaterki artykułu!

Tylko że niektórzy są mniej podatni na takie flirty i komplementy płynące spod dziwnego numeru, a inni bardziej. „Naszym targetem były kobiety z depresją, z zaburzeniami osobowości, nieszczęśliwe, zdesperowane, żony alkoholików. To było nawet w instrukcji dla pracowników.” – wspomina były pracownik owej legalnej firmy.

W zasadzie oznacza to, że nowocześni oszuści są wszędzie i nie przebierają w środkach. Gdyby próbować się przed nimi bronić wietrząc podstęp wszędzie tam, gdzie tylko mogą się pojawić – szybko wpadlibyśmy w paranoję.

A więc – na moje oko – rozwój osobisty, praca nad samooceną, nad asertywnością, nad zaufaniem do siebie, nad umacnianiem wartościowych i prawdziwych kontaktów ze znanymi nam ludźmi, to w dzisiejszych czasach jedyna sensowna obrona przed tego typu działalnością.

Tak samo jak dzieci i młodzieży nie sposób uchronić przed zetknięciem z dealerem narkotyków – dostęp do narkotyków jest przecież powszechny. Jedynie gdy dziecko czuje, że jest kochane i rodzice się nim interesują, że jest „widzialne” dla swoich bliskich i ma z kim pogadać gdy jest mu ciężko, samo z siebie nie będzie szukało ucieczki w sztuczne przyjemności, będzie bezpieczne.

Jeszcze raz zachęcam Was do przeczytania tego arcyciekawego artykułu „Kocham Cię, zabijmy męża” w Dużym Formacie, a tu na moim blogu liczę na ciekawą dyskusję.

Pozdrawiam ciepło,

Justyna

chcesz wiedzieć więcej? www.pelniazycia.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *