Wielkanocna terapia zajęciowa

Kobiece zajęcia, na przykład wielkanocne dekoracje, leczą ze współuzależnienia Oto mamy Wielki Tydzień, święta tuż tuż…
Czas przed świętami, gdy kończymy porządki i dekorujemy otoczenie jest bardzo ważny. Wiele osób współuzależnionych nie czuje się na siłach, by to robić. Nieraz nie czujemy się na siłach, by się cieszyć wiosną, nie mówiąc o świętach. Wiadomo, dlaczego. Mamy tyle innych zmartwień, a o rodzinie wolimy czasem zapomnieć…

Tymczasem to, że możesz robić to co się robi w związku ze świętami, te wszystkie rytuały, udział w liturgii, religijne refleksje, dekorowanie, gotowanie, ucztowanie, spotkania z rodziną, jest bardzo ważne. Dzięki temu a) dbasz o siebie. b) zmieniasz perspektywę c) wyciszasz się d) nawiązujesz kontakt z uczuciami e) wystawiasz się na poczucie, że jesteś częścią większej całości f) pokazujesz sobie, że możesz żyć normalnie.

Zobacz galerię i dołącz do niej własne pisanki:
[Gallery not found]

Kliknij, aby zobaczyć kolejne obrazki.
Aby wziąć udział w tej zabawie, zarejestruj się tutaj.

Każda z tych pozornie banalnych rzeczy może być terapią. Można je olać, pewnie. Ale też można przeżywać i wykorzystać dla swojego zdrowia i szczęścia.

Chcę Wam zaproponować pewne ćwiczenie, które, mam nadzieję, pokaże nam wszystkim bardziej wczuć się w te święta.

Oto zadanie dla Ciebie: ozdób dowolne kurze jajko dowolną techniką, zrób zdjęcie tej pisanki i wyślij do mnie, podpisując zdjęcie swoim imieniem. Jeśli nie malujesz pisanek, możesz przysłać zdjęcie swojego koszyczka wielkanocnego, albo potrawy, którą samodzielnie przyrządzasz!

Wszystkie nadesłane zdjęcia przedstawiające wielkanocne dekoracje lub potrawy opublikuję w galerii tego wpisu tak, jak to widzisz poniżej. Aby wziąć udział w tej zabawie, zarejestruj się tutaj.

One Response so far.

  1. Justyna pisze:

    Zapraszam jeszcze do końca tego tygodnia do przesyłania zdjęć. Jeżeli udało Ci się zrobić zdjęcie własnoręcznie wykonanych wielkanocnych dekoracji lub potraw, koniecznie zarejestruj się i wyślij je do mnie.
    Autor(ka) najładniejszego zdjęcia zostanie nagrodzona egzemplarzem mojego najnowszego e-podręcznika do pracy nad sobą pt. „Współuzależnienie. O krok dalej od zaklętego kręgu”. Czekam na Wasze prace! Justyna

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *