Wyniki pierwszomajowej ankiety

 

Co to była za ankieta?

Przed długim weekendem wysłałam do Was ankietę z pytaniami, co jest Wam potrzebne w zakresie wiedzy i umiejętności w radzeniu sobie ze współuzależnieniem.

Mam podsumowanie wyników! Baardzo Wam dziękuję za wszystkie odpowiedzi!

 

 A oto…

Najczęściej zadawane pytania:

Jak się zachowywać przy alkoholiku?

Jak uwierzyć w siebie i swoje możliwości?

Jak panować nad sobą i swoimi emocjami?

Najczęściej wymieniane potrzeby:

Chcę przeżywać więcej szczęścia, bezpieczeństwa, wolności, bliskości i radości, cieszyć się życiem.

Potrzebuję nauczyć się odmawiać, stawiać granice, umieć zająć się sobą.

Przydałoby mi się nauczyć się konsekwencji i cierpliwości w działaniu.

Potrzebuję wiedzy o uzależnieniach, ich mechanizmach, przyczynach i rozpoznawaniu.

Potrzebuję się po prostu komuś normalnemu wygadać bez ryzyka krytycznej, czy jakiejkolwiek oceny.

Co w związku z tym mam Wam do zaproponowania?

Że bardzo, ale to bardzo chętnie się tym wszystkim zajmę, o ile też się tym będziecie zajmować.

Zacznijmy od ostatniej sprawy, to znaczy wygadania się, gdyż jest wbrew pozorom można dość prosto zorganizować.

  • Zapraszam Cię do nowej, zamkniętej grupy na facebooku – https://www.facebook.com/groups/1327686890707559/?source_id=114552671922100.  Zapraszam wszystkie moje Czytelniczki i Czytelników oraz każdego, kto się choć trochę czuje współuzależniony albo ma skłonności do współuzależnienia. Grupa będzie zamknięta, można w niej rozmawiać bez obawy, że przeczyta to ktoś, kto nie jest w grupie. Grupa będzie też moderowana, posty niezgodne z regulaminem będą proszone o poprawkę. Każdą myśl można wyrazić na różne sposoby. Zależy mi,  żebyśmy dbały o dobrostan innych osób w grupie i wyrażały się ze wzajemnym szacunkiem. To oznacza, że posty i komentarze może pisać każdy, ale będą one moderowane pod kątem właśnie zasad komunikacji, która nie rani innych, opisanych w regulaminie . Przy okazji poćwiczymy taki sposób pisania i mówienia – bardzo się to przydaje w życiu, zwłaszcza w życiu z osobą uzależnioną. Dzięki temu od razu zaczniemy ćwiczyć właściwe zachowanie się przy alkoholiku czy w ogóle każdym uzależnionym. To jest podstawa podstaw. I gadajmy! Ja do tej grupy zaglądam codziennie, chyba że wyjeżdżam albo coś się ważnego dzieje.
  • Każdego, kogo coś dręczy, a nie chce się ujawniać, zachęcam do zadawania pytań anonimowo przez stronę pelniazycia.pl. Odpowiadam na pytania na mojej stronie.
  • Każdy, kto ma jakąś sprawę indywidualną i chciałby porozmawiać ZE MNĄ, również ma taką możliwość. Mieszkam w Warszawie, można się ze mną umówić na konsultację na żywo (odpłatnie, ale rozsądnie), a jeżeli ktoś jest spoza Warszawy lub nie ma czasu, zapraszam na konsultację przez SKYPE. Pierwsza konsultacja przez SKYPE jest bezpłatna. Dyskrecja gwarantowana.
  • Dyskusja w komentarzach również zawsze jest mile widziana, pisz śmiało. Pamiętaj, że Twój adres email nie jest podawany publicznie, a zamiast imienia możesz wpisać przy komentarzu pseudonim.
  • W poniedziałek o 20:30 zapraszam na tej grupie na Niewidzialną Grupę Wsparcia. Spotkanie zakładam o 20:30 w poniedziałek i CAŁKOWICIE KASUJĘ w środę. Rozmowa jest więc całkowicie bezpieczna.

Do usłyszenia i bądźmy w kontakcie!

Justyna

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *